čtvrtek 31. ledna 2013

Moje cesta


Poslední dny (týdny) jsou namáhavé, hektické, vyčerpávající.
Řeším, KDE budeme bydlet, jak velký byt si budeme moci dovolit, kam půjde Eliška na střední školu, kam bude Šárka chodit do základní školy, jestli Jendovi dát odklad školní docházky, zda domácí výuka ano nebo ne, jak Jenda zvládne stěhování, zda Jenda zvládne život v paneláku....
...a mí autisté mi to vůbec neulehčují.
On i život sám o sobě s dětmi pubertálního věku bývá často příšerný, připočítáme-li autismus, je to přímo vražedná kombinace...

"Tam to smrdí, ten byt je malej, hnusnej, má hnusný dveře, příšerná okna, NIKDY nebudu se Šárkou v pokoji, nikdy nechci mít Jeníka v pokoji, TAM NIKDY nepůjdu, NIKDY se nebudu stěhovat, jsi hnusná, nemáš mě ráda, JÁ CHCI JEN na gymnázium, jinam nepůjdu  (s trojkou z matematiky asi těžko), já NECHCI, nechci, nechci!!!! a jiné podobné lahůdky..."
 Ty věty mi duní v hlavě, buší neviditelnými kladívky a spouštějí lavinu slz, která se nedá zastavit....

Nechci nic řešit.
Chci se probudit někde jinde, po rozvodu, v krásném zařízeném bytě se spokojenými dětmi....
...aspoň pro dnešek chci snít, nic neřešit a nad ničím nepřemýšlet.

Bože, dej mi sílu překonat následující měsíce při zachování zdravého rozumu.

7 komentářů:

 1. Až ma mrazilo pri čítaní. Vrátila som sa v spomienkach do doby, keď som bola ochotná obetovať pár rokov zo života, len aby všetko už prebolelo a bolo za mnou. Všetko chce čas, to trpké a smutné žiaľ viac. Vždy mi dali silu moje deti. Neboj, dopadne to dobre. I to najhoršie v živote je nám na osoh i keď sa to momentálne nezdá.
  Všetko nemôže dopadnúť k našej úplnej spokojnosti, ale ak sa vyrieši polovica problémov a splní polovica prianí, bude oveľa ľahšie. Moc držím palce.
  ... a Jeníka by som do školy netlačila. Poznám deti, ktoré nastúpili, keď mali skoro 8. Škola neutečie.

  OdpovědětSmazat
 2. Marcelko, nedovedu si představit, čemu všemu musíš čelit a že sis ještě zachovala zdravý rozum, to považuji za zázrak srovnatelný s uzdravením chromého. Ale věř, že i ostatní lidé mají co řešit. Život je křížová cesta. Já taky nevím, jak dlouho ještě zůstaneme v Praze, co nám dovolí zdraví a jak budeme přežívat. Ale věřím, že ty i my jsme v rukou Božích a že ten, který má přesný přehled o počtu našich vlasů, má podkontrolou i všechno v našich životech. Docela chápu tvou touhu uniknout z reality a probrat se až za lepších okolností, ale právě to nedovede nikdo z nás. Vydrž, holka zlatá! Děti nakonec chtě nechtě půjdou tam, kam budou muset jít a když se to neobejde bez slz a nadávání, budeš to stejně muset vydržet. Já bych chtěl mít tolik síly, co máš ty! Bože, pomáhej nám a nedopusť, abychom se vzdali!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Kéž by to šlo....ale život je neustálý boj, snažení, porážky a té radosti je pramálo. Chce to strašnou vůli a hledat si sebemenší radosti.

  OdpovědětSmazat
 4. Co se tyka Jenika a vzdelavani, asi bych ti radila- dej na odborniky a na svoje srdce. Ty ho znas nejlip, znas jeho moznosti a opravdovi odbornici, pokud se shodnou nezavisle na sobe, tak vedi co delaji. Taky mu doporucovali odklad, ne? Vsimla jsem si na fotkach, ze uz neodmita lidi na obrazkach a pri zapisu neplakal, nekricel, nechal te mluvit s cizi pani,zvladne obcas jit s tebou nakoupit- i kdyz nerad, ale jde a zvladne...to je prece dobre znameni, ne? :-). Treba za rok dozraje pro skolu, aspon treba tu kombinovanou, ze by tam byl treba jenom dve hodiny denne...Kdyz ctu o Elisce, mela jsem tendenci byt podobne palicata a resit podobne "nesmysly", jenze kdyz se mnou pak odmitli o dane veci diskutovat a ustupovat (ve smyslu "to je s tebou zase blba rec..."), preslo me to (na chvili), i kdyz obcas jsem mela/mam pocit, ze me nechapou (a ja nechapu je). Ja jsem ale nebyla vztekla, spis naopak by se asi nekdy cekalo ze budu, ale vztek necitim temer vubec nikdy...Misa J.

  OdpovědětSmazat
 5. Drž se, budu na tebe myslet

  OdpovědětSmazat
 6. Chtěli jsme moji mamku přestěhovat ze vzdáleného města k nám. Měl jsem smlouvu na nádherný jednopokojový byt v přízemí ... a mamka to odmítla podepsat!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Staří" lidé se špatně přesazují. Málokdo se chce v "pozdějším" věku stěhovat někam jinam. My můžeme jen respektovat jejich názor.

   Smazat

Prosím anonymy o nějaký podpis. Ať vím s kým mám tu čest. Děkuji.